The Sims – zjawisko gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamiróżnego typu gier komputerowych z całą pewnościąodpowiednio wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta modnajuż gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie wcale nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to skomplikowane,wskutek tego, że gra ta często uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejatrakcyjnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra tanigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno oraz dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, począwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta takw samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona,wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Ważnejest w takim razie to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na spożywanieposzczególnych posiłków.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednak naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do grytotalnieinnowacyjnych Simów, znowu przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak oraz jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest onabo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni gręnadzwyczajatrakcyjną i wciągającą. Wszelkiekomponowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź też SimCityBuildIt Hack.

Motyw niekończącej się grykomputerowej był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła takobszernej popularności. „The Sims”jest w następstwie tego pierwszączęścią serii, jaka odniosła nadzwyczajnypowodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *