Czysta woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda mineralna to zarzewie życia, lecz przez zanieczyszczanie środowiska oraz występujące w nim toksyny i ona staje się ewentualnym zagrożeniem dla życia i dobrego samopoczucia człowieka. Dlatego także każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Wypada zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to rutynowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam proces to nic innego jak poprawa jakości wody, by ta spełniała wszelkie wyznaczone prawem standardy i nie stwarzała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, które powinny nastąpić po sobie, by woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę oraz usuwa rozpuszczone w niej niekorzystne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak drobnoustroje, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to wykorzystywane jest w głównej mierze w owym czasie, kiedy tak właściwie woda ma być wykorzystana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybór metody uzdatniania wody w obszernej mierze zależy od typu ujęcia wody. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest normalny: różnorodne ujęcia wodne cechuje rozmaity poziom oraz rodzaj zanieczyszczeń, wskutek tego również inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, czyli podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie potrzebuje uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *