SimCity niezwykłość gry

Wszyscy, którzy są entuzjastami różnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnością przyzwoicie zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta kultowa już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą kultową i cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe, wobec tego, iż gra ta niejednokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej popularnej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta przenigdy tak w gruncie rzeczy nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa nadzwyczaj wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta tak w istocie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Ważne jest więc to, aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na odpoczynek czy na jedzenie poszczególnych pokarmów. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych działaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednakże oczywiście możemy wprowadzić do gry zupełnie innowacyjnych Simów, kolejny raz przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak i jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niesłychanie ciekawą i wciągającą. Wszystkie tworzone przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi obiektami – sprawdź też SimCity BuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest wobec tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła nadzwyczajny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *