Wyprawa na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednak też w celach krajoznawczych. Teraz coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił w końcu do łask. Ten czarujący region to najlepsze miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też www.wycieczkilwow.pl. Jak najbardziej najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym regionie i kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej stronie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyborną kuchnią oraz nadzwyczaj, niemniej jednak to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, w pewnych momentach nawet kilkanaście godzin. Wynika to z rozległego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są bardzo podobne, wystarczy ich jedynie prawidłowo używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, olśniewająca kuchni oraz sporo inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne Rzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *