Metoda na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszystkie zdobycze technologii z których korzystamy ma własne pozytywy jak i negatywy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć sporo firm oferujących nam swoje usługi w internecie zapewnia nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w rzeczywistości nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie marnować drogocennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy jak uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi propozycjami nie musi oznaczać, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w gigantycznej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracownicy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci banków, operatorów sieci komórkowych lub również innych firm. Rozmowa z nimi okazjonalnie należy do przyjemności i mało kto ma na nie chętkę bądź czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz uczynić co to za numer – kto próbował się z nami właśnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiej przyczyny warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką proponują portale rodzaju ktodzwonil.net jest pomocna także właśnie dlatego, że coraz to częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być katastrofalne w skutkach dla portfela. Nieraz albowiem są to numery oszustów, których projektem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, jakie notabene w większości wypadków są właściwie drogie. Nieraz i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w analogiczne efekty. Należałoby w następstwie tego posiadać się na baczności oraz sprawić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym bardziej, że ma się możliwość zrobić to błyskawicznie i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *