Wpływ mody na ludzkie życie

W nowoczesnej społeczności internetowej trendy przedostają się między przeróżnymi grupami wiekowymi i geograficznymi w sposób skomplikowany do skoordynowania i przez to coraz mniejszy wpływ na koleje marek i mody mają fachowcy od marketingu a coraz więcej do wyrażenia w kwestii najpopularniejszych trendów, nie tylko ubraniowych, mają sami kontrahenci i internauci.

Dzisiejszy marketing coraz to efektywniej używa zagadnienie mody do wpływania na wyniki sprzedaży towarów swojej firmy. To Internet w obszernej mierze pozwolił konsumentom na łatwiejsze komunikowanie się z producentami własnych ulubionych ciuchów, zezwalając na przesyłanie tysięcy opinii i komentarzy w sprawie wad i zalet wyposażenia. Skuteczne marki potrafią wsłuchiwać się w głos tysięcy użytkowników oraz umiejętnie przystosowują swoje działania tak, by marketing był skuteczniejszy oraz o wiele bardziej wyrafinowany.

Nikt nie ma jednakże niepewności, że moda coraz częściej nie wynika z działań paru grup czy organizacji i lobby marketingowego, niemniej jednak przemieszcza się w nieskoordynowany sposób pomiędzy przeróżnymi grupami wiekowymi, demograficznymi, geograficznymi. Bieg ekspansji mody nie jest już taki oczywisty i wcale niekoniecznie kraje liberalne wyznaczają trendy, za którymi następne rozwijające się ekonomicznie państwa muszą podążać. Przykładem może być tu chociażby Japonia, która pod względem organizacji kapitału i korporacji wygląda niczym perfekcyjny gigant kapitalistycznej demokracji liberalnej, jakkolwiek moda tamtejszego społeczeństwa jest wyjątkowa w skali całego globu. I bez pomocy domów mody z Japonii, bez zabiegów marketingowych co poniektóre tamtejsze koncepcje ubioru przedostały się na cały świat.

Inne również ciekawe artykuły znajdziesz na zagranicznych stronach:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *