Projekt instalacji gazu

Obecnie w naszym kraju znacznie więcej osób porywa się na kupno własnego mieszkania. Mimo, że zazwyczaj na ten cel będzie potrzebny kredyt hipoteczny, większość osób chce go zaciągnąć. Deweloperzy budują coraz to nowe osiedla, jednak dużą popularnością wciąż cieszą się przedwojenne kamienice. Co jednak uczynić, kiedy wymarzone lokum ocieplane jest wciąż piecami kaflowymi?

Wypróbuj gaz!

Gdy z końcem XIX wieku wznoszono budynki mieszkalne, zazwyczaj instalowano tam piece, które ogrzewały konkretne pomieszczenia. Lecz obecnie coraz częściej są one usuwane i wykorzystywane jest centralne ocieplanie. Oczywiście tego typu inwestycja może przerażać na starcie, lecz wbrew pozorom projekt instalacji gazu nie będzie ogromnym wydatkiem. Z uwagi na duże zanieczyszczenie powietrza na kontynencie, Unia wygospodarowała odpowiedniej wielkości budżet, jaki ma pomóc ludziom w zmianie trybu ogrzewania. Nabywając lokal w kamienicy możemy otrzymać bardzo dużą pomoc na wdrożenie ogrzewania gazowego, fragment z uzyskanej sumy nie podlega zwrotowi. W zależności od powierzchni koszt inwestycji będzie różny. Jednak każdy powinien liczyć się z kwotami rzędu co najmniej 5 000 złotych. W metropoliach zmagających się z dużymi zanieczyszczeniami, jak Wrocław, gminy deklarują nawet 70% wspomaganie tego rodzaju inwestycji. Na starcie jednak konieczny będzie projekt instalacji gazu, który przedłożymy do odpowiedniego urzędu. Wykona go dla nas firma, której zlecimy późniejszy montaż ogrzewania. 

Przedwojenne kamienice na pewno mają w sobie mnóstwo uroku, jednak przeważnie przed zamieszkaniem w takim miejscu powinniśmy zainwestować sporą sumę w remont. Na starcie należy zamontować ogrzewanie gazowe, które będzie tańsze, wygodniejsze i znacznie bardziej ekologiczne niż palenie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekty ogrzewania

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *