Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe znane są ludziom już od dekad, w wielu sektorach są one w codziennym wykorzystaniu. Duże firmy zazwyczaj posiadają ich w nadwyżce, bowiem współcześnie większość hal produkcyjnych wymaga do funkcjonowania kompresorów. Lecz w momencie otwierania nowej działalności zakup na starcie nowego sprzętu może wiązać się z dość sporym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, aby nie wydać na nie fortuny?

Zobacz również: kompresory atmos

Żeby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najwyższej jakości nie potrzebujemy właściwie ich kupować, wystarczy wybrać możliwość leasingu. Przedsiębiorcy mogą go otrzymać głównie u producenta sprężarek, dysponują oni nie jedynie nowymi maszynami, ale również używanymi. Oczywiście kwota dzierżawy jednej sprężarki zależna jest od kondycji, wieku a także funkcji maszyny. Leasingodawca podpisuje z nami kontrakt na czas określony, w tym czasie jesteśmy zobligowani do comiesięcznego wpłacania odpowiedniej kwoty opłat, w zamian za możliwość używania kompresorów we własnej fabryce. Po upływie kontraktu możemy kompresory spalinowe nabyć lub tez zrezygnować z dzierżawy. Kolejną, ciekawą alternatywą jest nabycie urządzenia z odzysku. Wiąże się to oczywiście z niebezpieczeństwem zakupu trefnego sprzętu, chociaż cena powinna być niezwykle interesująca. Najlepiej używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, np. dużej firmy, która regularnie wymienia sprzęt na lepszy model. Tego typu używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Profesjonalne kompresory do użytku przemysłowego są raczej kosztownymi urządzeniami. Debiutujący biznesmen może nabyć je w atrakcyjnej cenie, wybierając używane modele. Można także wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *