Jak pozbyć się problemu z kłopotliwym zadłużeniem?

Zadłużenia powstają nie wyłącznie na skutek obowiązków kredytowych w bankach. Wielokrotnie wierzycielami są również osoby prywatne, które udostępniają pomocy finansowej z odpowiednim zabezpieczeniem. Jakim? Najczęściej są to przeróżnego typu weksle. To właśnie na tych dokumentach należałoby się skoncentrować sprawdzając zagadnienie jakim jest coraz popularniejszy w ostatnim czasie skup weksli. Na czym polega ta usługa? Kto ją świadczy oraz jakie są tego korzyści?

Skup weksli od osób fizycznych

Każda pełnoletnia figura, która nie ma ograniczonej zdolności do czynności prawnych może emitować osobiste weksle. To właśnie z ich użyciem dopuszczalne jest:

•             opłacenie faktury vat;

•             zabezpieczenie pożyczki bądź też umowy pożyczkowej;

•             zabezpieczenie dotacji unijnych lub państwowych;

•             udzielić gwarancji.

Skup weksli własnych czy też od osób fizycznych jest fenomenalną usługą dla wierzycieli, jakich dłużnicy używając jako środka finansowego weksla nie wywiązują się z założonych zobowiązań. W owym czasie specjalne firmy odkupują takie zobowiązania od przedsiębiorców za mniejszą sumę stając się zarazem nowym wierzycielem osoby dłużnej.

Istnieją też weksle in blanco

Jest to dość charakterystyczny typ weksla, jaki określany jest mianem „gołego”. Firmy, w ofercie których odkryć wolno skup weksli in blanco posiadają niezmiernie precyzyjne wymagania wobec ewentualnych klientów. W wielu przypadkach na przykład nie godzą się na zakup weksla bez sporządzonej do niego deklaracji wekslowej.

Kto ma prawo skorzystać z usługi skupu weksli?

•             wierzyciele mający weksle, jakich termin płatności upłynął;

•             wierzyciele wypowiadający umowę ubezpieczoną wekslem;

•             wierzyciele, których dłużnicy nie wykupili weksla w całości;

•             wierzyciele, jakich dłużnicy nie odpowiadają na polubowne propozycje ugody;

•             wierzyciele po bezskutecznym procesie windykacyjnym.

Zdaniem przedstawicieli firm skupujących weksle ich klientami zwykle są przedsiębiorcy, którzy próbują odebrać środki z niezapłaconych faktur. Dzięki temu nie muszą mrozić pieniędzy i ponosić strat powiązanych z czynnościami windykacyjnymi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *